kalkulator

wybierz kształt
zobacz więcej »

Włazy

W naszym katalogu proponujemy szeroki wachlarz produktów, charakteryzujących się wysoką jakością i wytrzymałością wobec różnych oddziaływań. W celu zapewnienia efektywnych usług przedstawiamy tu niektóre techniczne instrukcje.

We włazach i zasłonkach, które proponujemy, wszystkie części, takie jak śruby, klamry i korby, które nie mają kontaktu z końcowym produktem, wykonane ze standardowych materiałów według AISI (American Iron and Steel Institute) 304/316L. Standardowe uszczelki wyprodukowane są z gumy spożywczej, zdolne do kontaktu z żywnością przy maksymalnej temperaturze 50°C, minimalnej 18°C. Możemy zaoferować uszczelki z takich materiałów jak uszczelki silikonowe, Viton, NBR, FPDM na żądanie Klienta. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego uszczelnienia do właściwej cieczy po to, żeby przestrzec przed rozszczelnieniem oraz zachować wszystkie użytkowe właściwości produktu. W katalogu znajdują się tabelki ze wskazaniem temperatur do oferowanych uszczelnień.

Standardowa obróbka powierzchni jest wykonana metodą polerowania lub szlifowania. Powierzchnia jest polerowana do lustrzanego połysku z dokładnością ± 1,4 do 0,6 μm.

Testy włazów i zasłonek na wpływ ciśnienia, na rozciąganie i zginanie, których wyniki przedstawione są w niniejszym katalogu, przeprowadzone zostały z wykorzystaniem próbek produktów w temperaturze powietrza i wody 15°C. Dane na temat ciśnienia, przedstawione w każdym podrozdziale „P max., bar” odpowiadają maksymalnemu statycznemu ciśnieniu, które wytrzymują nasze produkty. Przypadkowe zwiększenie ciśnienia może doprowadzić do uszkodzenia produktu.

Polecamy korzystać z produktów według powyższych wskazań oraz zalecamy okresową wymianę elementów, które znajdują się w ciągłym kontakcie z cieczą, jako gwarancję prawidłowej pracy tychże produktów przez długi okres czasu.