Włazy

Nasz katalog zawiera szeroki wachlarz produktów, charakteryzujących się wysoką jakością i wytrzymałością na różne czynniki środowiskowe. W celu zapewnienia efektywnych usług, poniżej przedstawiamy niektóre techniczne instrukcje, które mogą być dla Państwa przydatne.

We włazach i zasłonkach, które proponujemy, wszystkie części, takie jak śruby, klamry i korby, które nie mają kontaktu z końcowym produktem, wykonane ze standardowych materiałów według AISI (American Iron and Steel Institute) 304/316L. Standardowe uszczelki wyprodukowane są z gumy spożywczej, zdolne do kontaktu z żywnością przy maksymalnej temperaturze 50°C (min. temp. 18°C). Na prośbę klienta, możemy zaoferować uszczelki z takich materiałów jak uszczelki silikonowe, Viton, NBR, FPDM. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego uszczelnienia do właściwej cieczy po to, żeby przestrzec materiał przed rozszczelnieniem oraz zachować wszystkie użytkowe właściwości produktu. W katalogu znajdują się tabelki ze wskazaniem właściwych temperatur do oferowanych uszczelnień.

Standardowa obróbka powierzchni jest wykonana metodą polerowania lub szlifowania. Powierzchnia jest polerowana do lustrzanego połysku z dokładnością ± 1,4 do 0,6 μm.

Testy włazów i zasłonek na wpływ ciśnienia, na rozciąganie i zginanie - których wyniki przedstawione są w niniejszym katalogu - przeprowadzone zostały z wykorzystaniem próbek produktów w temperaturze powietrza i wody 15°C. Dane na temat ciśnienia, przedstawione w każdym podrozdziale „P max., bar” odpowiadają maksymalnemu statycznemu ciśnieniu, które wytrzymują nasze produkty. Przypadkowe zwiększenie ciśnienia może doprowadzić do uszkodzenia produktu.

Polecamy korzystać z produktów według powyższych wskazań oraz zalecamy okresową wymianę elementów, które znajdują się w ciągłym kontakcie z cieczą, jako gwarancję prawidłowej pracy tychże produktów przez długi okres czasu.

Cromo Stal